OBWIESZCZENIE

sobota, lipca 13, 2019
Dzień dobry!

Pewnie jesteście bardzo zdziwieni widząc ten post. Ja również, wierzcie mi. 
Kilka miesięcy temu, po długim czasie rozmyślań, postanowiłam zrezygnować z blogowania i zostawić sobie tylko furtkę w postaci Instagrama. Dlaczego podjęłam taką decyzję? Przestało mi to sprawiać radość. Nie ukrywam, ale też jest mi przez to bardzo wstyd, że brałam więcej książek od wydawnictw niż mogłam przeczytać i właściwie nawet tego nie chciałam. Przy okazji kupowałam ich naprawdę niemało i stosy rosły w zastraszającym tempie, a ja po prostu na to patrzyłam, nie kwapiąc się do ich zmniejszenia. I tak też postanowiłam zakończyć moją przygodę z recenzowaniem książek.
Ale...
Właśnie, w tym wszystkim jest jedno małe ale... Przeczytałam ostatnio dwie książki i przyznam się, że po prostu zapragnęłam coś o nich napisać. Nic zobowiązującego, ot tak, kilka zdań o moich odczuciach, żeby polecić, bo warto przeczytać. I wtedy zrozumiałam, gdzie popełniłam błąd. Pisanie pod dyktando wydawnictw (i nie chodzi o pozytywną/negatywną recenzję): z terminem, porządną, wykazującą wady i zalety powieści, okazało się mnie przerastać w najmniej odpowiednim momencie. Dlaczego, spytacie.
Po długich namysłach, doszłam do wniosku, że być może dorosłam i mój sposób myślenia ukształtował się na tyle, że dałam sobie spokój z próbą przypodobania się Wydawcom i innym blogerom? A może dlatego, że czasem znajdzie się historia, o której opinią nie mam ochoty dzielić się ze światem zewnętrznym lub po prostu nie umiem znaleźć słów? Mam swoje życie, pomysły i idee. Chciałabym się ich trzymać, dać sobie ostatnią szansę.
Tak więc postanowiłam wrócić do pisania. Koniec z egzemplarzami recenzenckimi, chociaż czasem znajdzie się recenzja książki z tej puli, to wierzcie mi będą to tylko zalegające na półce powieści. Nie wiem, jak często będą się pojawiać tutaj posty, ale postaram się chociaż dwa na miesiąc. Daty publikacji będą pojawiać się na fanpage'u i na bookstagramie. Mam nadzieję, że nowe postanowienia dadzą mi to czego chcę, a jednocześnie nie będą mnie ograniczać.

Marta
Obsługiwane przez usługę Blogger.