W KAJDANKACH MIŁOŚCI | K. BrombergW kajdankach miłości („Cuffed”) K. Bromberg, wyd. EditioRed 2019


Na koncie mam już kilka powieści Bromberg, ale tylko dwie szczególnie utkwiły w mojej pamięci ze względu na poruszaną tematykę. Oczywiście, bądźmy szczerzy, to głównie romans. Poruszający, pełen pasji, emocji i pożądania romans, ale za to w możliwie jak najlepszym wydaniu. I mimo tego, że na upartego znalazłabym tam kilka wad, to specjalnie nie nastawiałam się na ich szukanie. W tego typu powieściach nie chodzi przecież o styl, chociaż jest bardzo dobry, lecz o wzbudzające w czytelniku tornado emocji, skłanianie do myślenia. I to właśnie autorka daje nam w „W kajdankach miłości”.

Być może tytuł brzmi trochę komicznie i lekko, ale tak naprawdę już od pierwszych stron wiadomo, że nie będzie to prozaiczny romansik, jakich wiele, ale coś głębszego. I szczerze mówiąc takie wydanie historii miłosnych najbardziej mi odpowiada. Historia przyjaźni, później miłości Emerson i Granta jest sama w sobie cudowna, a podłoże emocjonalne, na którym zbudowała ją autorka, to ogromny rarytas dla fanów takiego podejścia pisarzy.

Emerson jest trudną postacią. Na samym początku, nie znając dokładnie jej historii, jest wręcz niepoprawnie irytująca podczas niektórych sytuacji. Później w miarę poznawania jej przeszłości i charakteru, można zrozumieć i obdarzyć ją sympatią. Grant to… rycerz na białym koniu, ale we współczesnej wersji. Sarkastyczny, z poczuciem humoru i jednocześnie bardzo troskliwy i lojalny. Po prostu bohater, prawdziwy, niepodważany bohater.

Bromberg pisze lekko, co sprawia, że jej powieść czyta się szybko, ale jednocześnie nie umyka żaden szczegół. Nie mogłam się wprost oderwać od pierwszego tomu „Życiowych bohaterów” i jeszcze bardziej nie mogę się doczekać reszty książek z serii. I nie koniecznie dlatego, że to będą świetne romanse, dla ze względu na to, że jest to trylogia o braciach. A ostatnio uwielbiam książki z tym motywem. Naprawdę pozycja warta uwagi, przyjemne oderwanie od rzeczywistości, ale jednocześnie dające do myślenia i ściskające za serce (zwłaszcza końcowe słowa autorki, przez co polubiłam ją jeszcze bardziej!).

W skład serii Życiowi bohaterowie wchodzą:
#1 W KAJDANKACH MIŁOŚCI | #2 Combust | #3 Worth the Risk

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANAI DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU EDITIORED!
Obsługiwane przez usługę Blogger.