ROZGRYWKA | Elle Kennedy

piątek, lutego 12, 2021

 


Rozgrywka(„The Play”) Elle Kennedy, wyd. Zysk i S-ka 2021

 

Wielokrotnie pisałam już o autorach, po których sięgam bez zastanowienia. Jestem również pewna, że wspominałam, że do tego grona należy, niezmiennie od 5 lat, Elle Kennedy. Poznałam jej twórczość w liceum i będąc już „dorosłą” (pojęcie względne) nadal nie przechodzę obojętnie obok jej książek,. Sprawiają mi one taką samą frajdę, jak wcześniej. Może nawet większą, ponieważ dostrzegam w nich wiele zalet i mądrości, które kryją się za lekką, zabawną historią wielkiej Miłości.

 

Podczas czytania „Rozgrywki”, uśmiech nie schodził mi z twarzy! Wierzcie mi, po kilku godzinach czytania, wszystkie moje mięśnie były obolałe i zesztywniałe. Nie żałuję, to najlepszy rodzaj bólu z jakim można spotkać się w życiu. Kennedy chyba po raz pierwszy zastosowała motyw miłości zrodzonej ze szczerej przyjaźni. I chociaż w większości przypadków nie przepadam za tym rodzajem rozwijania romantycznej relacji (team enemies to lovers), to w 100% kupiłam go w tym wydaniu.

 

Demi była bardzo zabawną, cudowną i autentyczną postacią. Autorka bardzo wiele pokazała na jej przykładzie, zwłaszcza tak ważny dzisiaj temat, jak wiara w samego siebie. Jej charakter bardzo przypominał mi mojego przyjaciela, dlatego pokochałam ją jeszcze mocniej. A Hunter… czekałam, żeby poznać tego zawodnika już x tomów wcześniej, właściwie odkąd pojawiła się pierwsza wzmianka o nim. Jego postać przeszła niesamowitą metamorfozę, którą mogliśmy oglądać na drugi planie kilku wcześniejszych historii, ale najprzyjemniej czytało się jej rezultaty. W mojej ostatniej opinii („Ryzyko”) napisałam, że wszyscy męscy bohaterowie Kennedy to wielkie misie-tulisie i nie zmieniam zdania. Są cudowni!

 

Uwielbiam tworzone przez pisarkę relacje między wszystkim bohaterami. Miłość i przyjaźń, nie tylko w kontekście romantycznym, ale również rodzinnym, mimo braku więzów krwi, przyjaźni, braterstwo, zespołu, partnerstwa i bliźniaczych dusz. Do tego niesamowicie lekkie pióro, szczerość, nieprzebieranie w słowach, ale także tworzenie każdej postaci innej, borykającej się z różnymi problemami – to jest prawdziwa magia i talent.

 

Elle Kennedy jest po prostu najlepsza na świecie. Każdą kolejną książką, a mam ich na koncie już dziewięć, podbija moje serce na nowo i zakochuję się w jej powieściach jeszcze bardziej. Myślę, że autorkę można spokojnie nazwać literacką hokeistką, która strzela zabójcze gole we wszystkie czytelnicze serca!

 

W skład serii „Briar U” wchodzą:

Pościg | Ryzyko | ROZGRYWKA | The Dare

 

W skład serii „Off-Campus” wchodzą:

Układ | Błąd | Podbój | Cel

 

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA, DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU ZYSK I S-KA!

Obsługiwane przez usługę Blogger.